ASKO Vølund leverer her sæsonens dugfriske nyhed. Dugfrisk som et glas nytappet fadøl. Forestil dig en lun sommeraften, hvor der skal grilles eller ses fodbold hjemme hos dig. Der er linet op til det helt store, men aftenens overraskelse er en bakke med friske fadøl, som du pludselig tryller frem. Hvor kommer de fra? Dit køleskab, naturligvis!
HomePubTM er ASKO Vølunds bud på et køleskab for livsnydere. For der er da format over at kunne gå ud i sit eget køkken og tappe sit eget fadøl. Og du behøver ikke at bekymre dig om grimme fustager, som står og flyder på gulvet. Her er anlægget bygget ind i køleskabsdøren. En femliters fustage placeres i en holder på indersiden, og øllet tappes fra en flot designet hane på ydersiden. Anlægget kan kobles til og fra alt efter behov, en fustage kan holde sig frisk i 28 dage.

ASKO Vølunds hårde hvidevarer hører til på toppen af det skandinaviske marked, og der er ikke gået på kompromis med kvaliteten.

HomePubTM er en kombination af et højteknologisk køleskab med meget lavt energiforbrug – og et tjekket fadølsanlæg. Og oven i hatten får du også et virkelig flot køleskab med stålfront og superenkle linjer.
Vi fremstiller vores produkter efter ekstremt høje kvalitetsstandarder og bygger vores produkter til privat brug på samme måde, som vi bygger vores produkter til professionel brug.
Vi fremstiller vores produkter efter ekstremt høje kvalitetsstandarder og bygger vores produkter til privat brug på samme måde, som vi bygger vores produkter til professionel brug.

© 1998-2026 bygogbolig.dk ApS